איך תזהו פרופיל מזוייף בפייסבוק

⚠️אזהרה⚠️

כך תזהו פרופיל מזוייף...

חשוב שתדעו, (הקדמה);
בעת האחרונה הפייסבוק מוצף פרופילים מזוייפים במיוחד בישראל. ממה ששמעתי ברדיו, הערכתם של מערכות הביטחון בישראל ושל מומחי סייבר ורשתות חברתיות היא שהדבר נובע מהבחירות שהתקיימו בישראל וזהו פיילוט שעושים ארגוני שמאל בשיתוף עם ארגוני טרור ומדינות אוייב ו/או מדינות שמעוניינות להשפיע על תוצאות הבחירות בישראל.

כמו כן, הדבר פועל גם עם בעלי פרופילים מזוייפים מהימין שמנסים להשפיע פוליטית

לכיוון שלהם.
 

תודה ל - Josi Pin בעלת פרופיל מזוייף שהודתה בכך.

במקביל, פרופילים אלו מוקמים ע"י גברים או נשים ששמו להם מטרה לנצל אנשים חלשים הגולשים ברשתות חברתיות ובמיוחד בפייסבוק. לצערי יש הרבה גולשים חלשים ברשתות החברתיות, לראיה, אנשים חלשים שלא מכירים את הרשת החברתית מספיק טוב מגיבים לכל שאלה מטופשת שאותם פרופילים מזוייפים שואלים.

הפלא ופלא, אנשים חלשים אלו עשויים להיות גם אקדמאיים, רופאים, עורכי דין, הנדסאים וכו'. החולשה איננה מעידה על השכלתו של אדם אלא על חוסר היכרותו את עולם הסייבר והמדיה החברתית, לכן, כל מי שמגיב באופן עיוור לפוסטים של פרופילים מזוייפים ייחשב חלש.

⚠️לתשומת לבכם, כל תגובה שלכם על פוסט כלשהו של מי מהפרופילים המזוייפים פשוט מעודדת ומחזקת אותם. בכך אתם מעודדים את הארגונים ו/או האינדיבידואלים הפוליטיים למיניהם ו/או את הנצלנים מאחורי הפרופיל.

⚠️אל תגיבו לשאלות המטופשות שלהם.
כשאתם מגיבים לשאלות, אתם מעודדים את הפופולאריות של הפרופיל לפי האלגוריתם של פייסבוק, ובכך אתם עוזרים להפצת הפוסטים של אותם פרופילים.

⚠️כאשר אתם מגיבים לפוסטים של אותם פרופילים מזוייפים, אתם הופכים כלי שרת בידיים של אוייבי המדינה ואנשים רעים שמנצלים את חוסר הידיעה שלכם ולעיתים מגיעים לכדי הונאות וסחיטות של אנשים תמימים על ידי אותם פרופילים מזוייפים.

1. 📛 איך מזהים לפי תמונת פרופיל במהירות...⁉️
נכנסים לפרופיל ורואים שיש רק תמונת פרופיל אחת או שיש כמה תמונות אבל הרקע לא ישראלי.

 

⚠️כמו כן, התמונה עשויה להיות עם מסר פוליטי או טקסט המהווה אמירה כביכול של חכמים ו/או טקסט רוחני או דתי כלשהו.

⚠️תמונה המשמיצה פוליטיקאי כלשהו או המקדמת פוליטיקאי כלשהו. מספיק בטקסט בלבד אך לעיתים מעלים את התמונה של אותו פוליטיקאי שעליה יש טקסט המשמיץ או המחזק אותו.

⚠️לעיתים תמונת גב של מישהי או מישהו לא מוכרים.

 

אז איך מזהים ❓


✔️לפרופיל אמיתי יהיו תמונות של בעל הפרופיל בהרבה מקומות בישראל, לעיתים עם הילדים שלו/ה ו/או עם בני הזוג שלהם.

2. 📛 תמונת הפרופיל בבדיקה יותר מעמיקה...
התמונה בפרופיל היא של בחורה יפה אולם זו התמונה היחידה ואין לה תמונות עם חברים, חברות במקומות בישראל. ייתכן שיהיו תמונות עם חברים וחברות אבל לא בארץ ולרוב התמונות תהיינה אנשים מאד יפים בצורה מחשידה. דהיינו; שימוש לא חוקי בתמונות מהאינטרנט שיש עליהן זכויות יוצרים.

⚠️בעת האחרונה למדו שיטה ופשוט מעלים יותר תמונות של אותה בחורה, ומי שמבין מזהה מיד אם היא ישראלית, אם התמונות מהארץ ואם החברים בתמונה הם מישראל.

איך מזהים ❓
✔️לפרופיל אמיתי יהיו תמונות של בעלי הפרופיל בהרבה מקומות בישראל, לעיתים עם הילדים שלהם ו/או עם בני הזוג שלהם. בנוסף, התמונות יהיו במקומות הומיי אדם בישראל שיש בו שילוט בעברית ומקומות מאד מוכרים לרובנו.

3. 📛 למי הפרופילים מתחברים יותר...⁉️
אם זה פרופיל של אישה, תמיד תראו שהיא מגיבה בעיקר לגברים ו/או 90% מהחברים שלה הם גברים, כמעט ואין לה חברות. ההפוך עובד גם אצל גברים.

4. 📛 מגורים...
לרוב יופיע שם העיר פעמיים, אבל לעולם לא יעלו תמונות סלפי בעיר המגורים, בשכונה עצמה, לידה בניין עם כתובת כלשהי בשכונה וכו'.

5. 📛 מוסד לימודים...
תמיד יופיע מוסד כמעט ולא מוכר היות וקל להכנס לאתר של המוסד ולברר אם אכן למדו שם. יש תמונות מחזור, יש אפשרות ליצור קשר עם המוסד.

6. 📛 רמה אינטלקואלית...
תמיד, אבל תמיד הקיר שלהם/ן יהיה מלא ציטוטים של אחרים, בלי פוסטים מהותיים, תמיד תהיינה אמירות של הוגיי דעות אחרים, לעולם לא סיפורים אמיתיים ו/או פוסטים אישיים עם צילום סלפי.

⚠️לעולם יהיו שאלות מטופשות שגוררות המון תגובות של אנשים שלא מבינים שזה פרופיל מזוייף.

7. 📛 צילום סלפי אם יש...
לעולם יהיה במקום לא מוכר לנו כישראלים. האדריכלות הישראלית, העיצוב הישראלי, הדלתות והחלונות בישראל הם ייחודיים, הריצוף בישראל הוא בעל אופי מסויים, הצביעה של הקירות בישראל שונה מרוב מה שקיים ברחבי העולם, התמונות על הקירות מסגירות המון, קל מאד לזהות.

⚠️שימו לב שאם יש שילוט מאחורי המצולם, לעולם הוא לא יהיה מישראל. כמו כן, תמיד יהיה צילום סלפי שבו לא רואים מספיק רקע כדי להבין איפה המצולם נמצא.

8. 📛 אין קרובי משפחה בישראל...

9. 📛 שיטת תגובות מהירות...
שימוש רב בסטיקרים, מדבקות וגיפים (תמונות נעות). כתיבת ציטטות ושאלות מטופשות על רקעים אדומים או כאלו שמבליטים את הפוסט.

10. 📛 סוג התגובות ולמי...
תגובות אוהדות גם למי שלא צריך לתת לו אהדה, לעיתים אהדת ייתר.

11. 📛 סוג האנשים מאחורי הפרופילים המזוייפים...
פחדנים שאין להם חוט שדרה והפייסבוק זו הפלטפורמה היחידה שלהם לתקשר ולהוציא תסכול. אלו האנשים שבחייהם האמיתיים נמצאים רוב הזמן בבית מול המחשב והם מפנטזים שהם ממש מקובלים ומנסים לממש את הפנטזיה ע"י תגובות כמו שלך בפייסבוק.


לרוב פרופילים כאלו יתחברו בעיקר עם הסקטור אותו הם רוצים לנצל בדרך כלשהי, אם זה ניצול נפשי, כלכלי או פוליטי.

בעל הפרופיל יגיב לאנשים כאילו שהוא מכיר אותם, מה שלא נכון במציאות.
לרוב גם יוציא דיבתם.

⚠️הסוג הנוסף שעולה במיוחד בימים אלו;
עסקנים פוליטיים בעיקר מארגוני שמאל, ארגוני טרור ומדינות זרות. משטרת ישראל - מח' הסייבר מייחסת פרופילים כאלו לאלו;
"פדופילים" "אנסים" "הונאות" "חברות שצריכות להראות אנושיות לקידום עסקיהן, עכשיו הרבה פחות" "גברים המנצלים נשים" "נשים המנצלות גברים" "גברים שמרימים פרופיל נשי כי הם עדיין לא יצאו מהארון וההיפך" ויש עוד....

אז מי שמנהל פרופיל מזוייף חושש מאנשים שאולי מכירים אותו באמת ומהתגובות שלהם ו/או מכל מיני איומים או תגובות שליליות ועוד...

12. 📛 השפה...
העברית שלהם תהיה עילגת, לא נכונה תחבירית כי אלו ערבים שעושים שימוש בגוגל טרנסלייט או שלמדו עברית בבית ספר ערבי כלשהו, או שלמדו עברית בצבא ערבי כלשהו, או בארגון טרור כלשהו כגון; חאמס, ג'האד איסלמי, חיזבאללה, אירן וכו'

__________________

חשוב להבין, אלו רק חלק מהפרמטרים, יש עוד אך לא אפרט כדי שהמתחזים/ות לא יעלו על השיטה. עם זאת, אלו כלים מספיק טובים לכל דכפין שיזהה פרופיל לא אמיתי.

אני למד שהם מנסים לבנות פרופילים אמינים יותר וככל שאני חוקר אותם, אני עולה עליהם מהר מאד.

אז איך מתגברים על פרופילים אלו⁉️

תנקו חברים מהפרופיל שלכם ותחסמו כי היום זה פרופיל אוהד שיוצר אצלכם אמון, מחר הוא פרופיל שלוקח לכם אשראי או משהו אחר...

הפרופילים האלו נועדו ליצור אמון בהליך ארוך טווח, לעיתים אפילו מעל לשנה, לעיתים אפילו בצ'אטים אישיים ארוכים לתוך הלילה עם אנשים שלא מבינים מדיה חברתית.

שמרו על עצמכם ועלינו.
אוייבי המדינה עושים הכל כדי לפגוע בנו...
אנשים רעים מנסים לנצל תמימות של מבוגרים רפיי שכל (לא הכי חכמים) לא הכי מבריקים שגולשים ברשת. אותם הכי קל לנצל.
שמרו על מבוגרים אלו.

מוקדש באהבה לכולם.

כל הזכויות שמורות - שרון דרורי, Fast Forward בונה אתרים במערכת WIX

מפת האתר

עמוד הבית

אודותינו

איך תזהו פרופיל מזוייף

מאמרים שעניינו אותנו

בלוג

קורס בניית אתרים ב - WIX

הסכם עבודה להורדה

צור קשר

  • Grey Twitter Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

© 2017 by Sharon Drory - Fast Forward - בניית אתרים והכשרת בוני אתרים ב - WIX